KURS PROGRAMI AÇIKLANDI!

Camiamızın değerli isimleri, İstanbul'da düzenelenecek olan kurs programı şu şekilde olacaktır:


 

1-Yıldız Antrenör Sertifikasyon Kursu

Kurs Programı

  

1.       GÜN

 

09:00 - 10:30

Kurs program sunumu

AIBA'nın Yapısı

AIBA Antrenör Yönetim Sistemi

 

 

Ders

(Sınıf)

10:30 - 10:45

Ara

Belli değil

 

10:45 – 12:15

 

Spor antrenman evreleri

Spor antrenman yöntem bilimi

Eğitim birimi yapısı ve gelişimi

 

Ders

(Sınıf)

 

12:15 – 12:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

12:45 – 14:30

Ara

Belli değil

 

14:00-15:30

 

Uygulama sınavı – seçilmiş konular ve açıklama

Eğitim planı yapısı - örnekler (Rusya, Küba, USA, Avrupa)

Ders

(Sınıf)

 

15:30 – 15:45

Ara

Belli değil

 

15:45-17:15

Eğitim planı yapısı - örnekler (Rusya, Küba, USA, Avrupa)

Ders

(Sınıf)

 

17:15 – 17:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

17:45 – 20:00

Ara

Belli değil

 

20:00-21:00 (isteğe bağlı)

 

Fakülte sınıfları

Ders

(Sınıf) / Salon

 

 

2.       GÜN

 

09:00 - 10:30

AIBA Kuralları ve Düzenlemeleri: AIBA Tekniik Kuralları, AOB, WSB ve APB Müsabaka Kuralları (seçilmiş bakış açıları)

 

 

Ders

(Sınıf)

10:30 - 10:45

Ara

Belli değil

 

10:45 – 12:15

AIBA Kuralları ve Düzenlemeleri: AIBA Tekniik Kuralları, AOB, WSB ve APB Müsabaka Kuralları (seçilmiş bakış açıları)

 

 

Ders

(Sınıf)

 

12:15 – 12:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

12:45 – 14:30

Ara

Belli değil

 

14:00-15:30

Cutman’ın rolü : video – en kötü 15 boks yaralanmaları

 

Ders

(Sınıf)

 

15:30 – 15:45

Ara

Belli değil

 

15:45-17:15

Cutman’ın rolü – teori ve pratik

WSB / APB etkinliklerinde bandajlama

Bandajlama –pratik eğitim

Ders

(Sınıf)

 

17:15 – 17:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

17:45 – 20:00

Ara

Belli değil

 

20:00-21:00 (isteğe bağlı)

Fakülte sınıfları

Ders

(Sınıf) / Salon

 

 

 

3.       GÜN

 

09:00 - 10:30

HeadsUp kampanyası

Spor beslenmesi - temelleri

 

Ders

(Sınıf)

10:30 - 10:45

Ara

Belli değil

 

10:45 – 12:15

Yeni başlayan boksörlerin genel eğitimi

Video: Genel eğitim örnekleri: Motor becerileri geliştirme (Hız, güç, koordinasyon, dayanıklılık)

 

Ders

(Sınıf)

 

12:15 – 12:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

12:45 – 14:30

Ara

Belli değil

 

14:00-15:30

Yeni başlayan boksörler için genel hazırlık ve eğitim - yöntemler ve formlar

 

Salon

 

15:30 – 15:45

Ara

Belli değil

 

15:45-17:15

Sporcunun genel hazırlanması ve eğitimi - yöntemler ve formlar

Salon

 

17:15 – 17:45

Geri bildirim oturumu

 

Salon

 

17:45 – 20:00

Ara

Belli değil

 

20:00-21:00 (isteğe bağlı)

 

Fakülte sınıfları

Ders

(Sınıf) / Salon

 

 

4.       GÜN

 

09:00 - 10:30

Antrenörün rolü / saniye

Sporcunun psikolojik hazırlığı

 

Ders

(Sınıf)

10:30 - 10:45

Ara

Belli değil

 

10:45 – 12:15

Yeni başlayan boksörler için teknik hazırlık ve eğitim

Video: Teknik öğretim ve geliştirme

 

Ders

(Sınıf)

 

12:15 – 12:45

Geri bildirim oturumu

 

Ders

(Sınıf)

 

12:45 – 14:00

Ara

Belli değil

 

14:00-15:30

Yeni başlayan boksörler için teknik hazırlık ve eğitim - yöntem ve formlar

 

Salon

 

15:30 – 15:45

Ara

Belli değil

 

15:45-17:15

Yeni başlayan boksörler için teknik hazırlık ve eğitim - yöntem ve formlar

 

Salon

 

17:15 – 17:45

Geri bildirim oturumu

 

Salon

 

17:45 – 20:00

Ara

Belli değil

 

20:00-21:00 (isteğe bağlı)

 

Fakülte sınıfları

Ders

(Sınıf) / Salon

 

 

5.       GÜN

 

09:00 - 12:45

 

Uygulama sınavı: Sporcunun genel hazırlanması ve eğitimi - eğitim materyalleri sunumu

 

Salon

 

12:45 – 14:00

Ara

Belli değil

 

14:00-17:45

Uygulama sınavı: Sporcunun genel hazırlanması ve eğitimi - eğitim materyalleri sunumu

Salon

 

17:45 – 21:00

Ara

Belli değil

 

 

6.       GÜN

 

09:00 - 12:45

 

Uygulama sınavı: Sporcunun genel hazırlanması ve eğitimi - eğitim materyalleri sunumu

 

Salon

 

12:45 – 14:30

Ara

Belli değil

 

14:30-17:45

Uygulama sınavı: Sporcunun genel hazırlanması ve eğitimi - eğitim materyalleri sunumu

Salon

 

17:45 – 21:00

Ara

Belli değil

 

 

7.       GÜN

 

09:00 - 12:00

 

Yazılı Sınav

 

Sınav

(Sınıf)

 

12:00 – 12:15

Ara

Belli değil

 

12:15-14:30

Final Geri bildirim oturumu

Sınıf

 

  • Başkan
  • Duyurular
  • Kurullar
  • Basın
*
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10