KURUMSAL
![BAŞKAN EYÜP GÖZGEÇ'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI](https://www.turkboks.gov.tr/imgs/950x534x2/retmenler-gunu-boks-federasyonu_2.png)
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Gözgeç'in mesajı şöyle:
‘’Hz.Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ sözlerinden yola çıkarak hayati önemi olan bu günü kutlarım. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmek, yetiştirmek ise daha kutsaldır. Türkiye’nin dört bir yanında dünyadaki en kutsal mesleklerden birini icra eden, gelecek kuşaklarımızın yolunu aydınlatan tüm öğretmenlerimizin, gece gündüz demeden tüm boksörlerimizin yanında onları geliştirmek ve öğretmek için bulunan tüm antrenörlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum.’’