KURUMSAL
![BÜYÜK KADINLAR DÜNYA BOKS ŞAMPİYONASI AÇILIŞ SERAMONİSİYLE BAŞLADI](https://www.turkboks.gov.tr/imgs/950x534x2/e7004419-f13b-4809-8cac-0c46e7c56c50_1.jpg)
Ev sahipliğini yaptığımız 12.Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası İstanbul’da açılış seramonisiyle başladı. Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen açılış törenine Uluslararası Boks Birliği (IBA) Başkanı Umar Kremlev, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Boks Federasyonu Başkanımız Eyüp Gözgeç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) gözlemcileri, IBA yöneticileri ile yetkilileri, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, vatandaşlar, şampiyonaya katılım sağlayan tüm ülkelerden sporcular ve antrenörler katıldı.
İstanbul'da 21 Mayıs'a kadar sürecek şampiyonaya 73 ülkeden 310 sporcu katılacak. Ülkemiz organizasyonda 12 sıkletin tamamında temsil edilecek. Açılış töreninde İstanbul'un tanıtım filminin yayımlanmasının ardından Semazen gösterisi gerçekleştirildi. Şampiyonaya katılan ülkelerin bayraklarıyla geçit töreni düzenlenmesinin ardından açılış konuşmaları yapıldı. Tören, mehteran ekibi, Ankara Büyükşehir Belediye FOMGET halk oyunları ekibi ve dans gösterileriyle sona erdi.